Erzincan kent içi ulaşım hizmetlerinin daha kaliteli bir şekilde sürdürülebilmesi için 60 adetlik toplu taşıma araç filosuna 5 yeni araç daha dahil edildi.

 

Erzincan kent içi ulaşım hizmetlerinin daha kaliteli bir şekilde sürdürülebilmesi için 60 adetlik toplu taşıma araç filosuna 5 yeni araç daha dahil edildi. Araçlar düzenlenen törenle hizmete başladı.

Son iki yıl içerisinde Erzincan kent genelinde toplu taşıma adına yürütülen değişimde önemli çalışmalar yapıldığını belirten Belediye Başkanı Yüksel Çakır, "Yaklaşık 2 yıldır sürdürdüğümüz ve şehircilik için çok önem verdiğimiz, şehir içi toplu taşıma ile ilgili dönüşüm projemiz zaten tamamlanmıştı. Ancak dönüşümle bu işi sınırlandırmıyoruz. Artık bunu geliştirebiliriz ve özellikle herkesin toplu taşımadan istifade edebilme imkanını bütün hemşehrilerimize ayırt etmeden nasıl hitap edebiliriz diye arayış içerisindeyiz." dedi.

Şehir İçi Toplu Taşıma Kooperatifi'ni tebrik eden Başkan Çakır, memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: "Bütün yenilikleri takip ediyorlar ve Erzincanlılara bunu yansıtıyorlar. Sistemi geliştirdikleri gibi araçlarını yeniledikleri gibi kendilerini de sürekli geliştiriyorlar. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte şehir içi toplu taşıma sistemi içerisinde yer alan sürücülerimizden bu sistemin içerisinde bütün idari yapılanmadaki arkadaşlarımıza kadar hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik olarak standart kavramını getirmek istiyoruz. 30 bin kişiyi günlük taşıdığımız ve hizmet ettiğimizi düşündüğümüzde hiçbir kurumun Erzincan'da 30 bin kişiye günlük yüz yüze hizmet verdiğini söyleyemeyiz. Arkadaşların ne kadar önemli bir iş yaptığı ortaya çıkıyor. Son günlerde bazı güzergahlarda toplu taşımanın tercih edilmesi ile birlikte süreleri ile ilgili araç sayıları ile sorunlar dikkate alındı. Bu noktada tedbirler alında ve bugün yeni nesil 5 tane, yeni nesil engellilere ve yaşlılara da hizmet verecek, var olan 60 araçlık filomuzun içerisine dahil ettik. 60 olan araç sayımızı 65'e çıkarttık. Araç filomuzun hizmet beklentisi ile ele alındığı adımları attık. Bu çalışmalar devam edecektir." SS23 No'lu Erzincan Kentiçi Ulaşım Kooperatifi Başkanı Mehmet Albayrak,Otokar araçları ile halka en iyi hizmeti sunuyor olmaktan duydukları memnuniyeti belirtti. Otokar araçlarının bugün Türkiye'nin en çok tercih edilen otobüsleri olduğunu kaydeden Otokar Bölge Satış Yöneticisi Erol Mertan, "Otokar olarak geniş ürün yelpazemiz sayesinde en uygun toplu taşıma çözümlerini sunuyoruz. Erzincan esnafının yeni araç alımında yine Otokar'ı tercih etmesi bizim için çok gurur verici. Türk mühendisi, Türk işçisi tarafından tasarlanmış ve üretilmiş yeni araçların Erzincan halkına hayırlı olmasını temenni ediyoruz." diye konuştu.

Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Kent İçi Ulaşım Toplu Taşıma Kooperatif Başkanı Mehmet Albayrak ve diğer ilgili kişiler yeni alınan araçları inceledi.