21. 10. 2018

Valilikten provakasyon uyarısı

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan ve çevre ilçelerden gelen ihbarlar vatandaşları tedirgin etti.

Erzincan Valiliği konu ile ilgili açıklama yaptı.
Erzincan Valiliği yaptığı açıklamada kaynağı belli olmayan haberler ile vatandaşların tedirgin edilmeye çalışıldığını belirterek, hayatın akışında devam ettiği ve bu tür yalan haberlere itibar edilmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Yapılan açıklamada; “Erzincan ili ve ilçelerimizde bilgi kirliliği oluşturarak kaotik bir ortam oluşturma gayretiyle, gerçekle alakası olmayan, "devlet dairelerinin tatil edildiği, saat 11:00'da PKK saldırısı olacağı, askeri bir hareketlilik yaşandığı, can güvenliği için kimsenin evlerini terk etmemesi gerektiği, Polis okulunda hareketlilik yaşandığı vb." kaynağı belli olmayan yalan haberler ile vatandaşlarımızın tedirgin edilmeye çalışıldığı anlaşılmıştır.

Ülkemizin tamamında olduğu gibi ilimizde de devletimizin tüm kurum ve kuruluşları görevinin başında ve hayat olağan akışında devam etmektedir. Halkımızın demokratik tepkisini gösterdiği meydanlardan çekilmesi ve bir kargaşa ortamı oluşturma çabasıyla yapılan dezenformasyona yönelik bu tür yalan haberlere itibar edilmemesi gerekmektedir.” denildi.