21. 10. 2018

ERSİAD'tan darbe girişimine büyük tepki

e-Posta Yazdır PDF

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği’nden (ERSİAD) darbe girişimine büyük tepki gösterdi.

Darbe girişimi ile ilgili ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli tarafından yapılan açıklamada,   “15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinde öncelikle Cumhurbaşkanımız ölümü göze alarak istanbul'a uçtu,büyük cesaretle ve doğru bir kararla halkı sokağa davet etti. Başkomutanlık görevini layıkıyla ifa etti.

Başbakanımız, darbeye karşı şapkasını alıp gitmedi. Kalkışmanın ilk saatı içinde Hükümet görevinin başındadır açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanımızla uyum ve birlik beraberlik içinde  dirayetli ve cesur kararlarıyla süreci çok güzel idare ettiler.

Meclis Başkanımız Meclisin bombalanmasına rağmen meclisi terketmedi, Meclisi açık tuttu, Bütün partilerin desteğini sağlıyarak  darbeye karşı ortak bildiri yayınladı.

Darbe girişiminin püskürtülmesinde milletimizin hızlı  tepki vermesinin yanında  polisimizin ve özel harekat  birliklerinin kahramanca müdahalesi de  her türlü takdirin üzerindedir. Bu   dirayet  ve cesaretlerinden dolayı Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, kalkışmanın ilk saatlarında bu girişimi desteklemiyoruz diyerek beyanat veren üst seviye  komutanlarımıza, camilerden salalar verdiren Diyanet İşleri Başkanımıza, kışlaların önünü iş makinalarıyla tıkayan Belediye Başkanlarımıza, tanklara ve kurşunlara karşı göğsünü geren, meydanları terk etmiyen  milletimize, güvenlik güçlerimize, Darbeye karşı duruş açıklayan ve gayret gösteren STK'larımıza, sabahlara kadar dualar eden islami cemaatlara ve cemaatlarını hükümetin yanında olmaya ve darbeye karşı durmaya davet eden kanaat önderlerimize, gösterdikleri dirayet, cesaret ve kahramanlıklarından dolayı  takdir ve şükranlarımızı arz ediyoruz. Şehitlerimize Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu darbeye kalkışanların da layık oldukları cezalara çarptırılacaklarına inanıyoruz. Bu kalkışmanın Türkiyede son darbe girişimi olduğuna inanıyoruz" dedi.