Sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirdiği projeleriyle dikkat çeken Güngören Belediyesi bunlara bir yenisini daha ekledi.


Maddi durumu yetersiz olduğu için okul ihtiyaçlarını karşılayamayan üç bin çocuğun kırtasiye masraflarını belediye karşıladı.

Yıllardır kaymakamlık ve muhtarlık iş birliğiyle yürütülen sosyal incelemeler neticesinde üç bin ailenin çocuklarını okutmakta güçlük çektiği tespit edildi. Ailelere tek tek ulaşan belediye yetkilileri, okulların açılmasına sayılı günler kala miniklere büyük bir sürpriz hazırladı. Kalem, defter, boyalar, çanta ve kalemlikten oluşan kırtasiye seti miniklere ücretsiz hediye edildi.

Belediyelerin sadece, park bahçe, yol ve kaldırım yapan kurumlar olmadığına dikkat çeken Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, “Belediyelerin asli görevlerinin yanında sosyal sorumluluk projelerini yerine getirme görevi de bulunuyor. Biz bu kapsamda maddi durumu yetersiz ailelere, engelli vatandaşlarımıza ve tabii ki miniklerimize çeşitli katkılar sağlıyoruz. Okullar açılıyor fakat birçok aile maddi imkansızlıklar yüzünden çocuklarının okul ihtiyaçlarını alamıyor. Bu tür durumlarda biz belediyelere büyük görevler düşüyor. Bugün üç bin çocuğumuzun yüzünü güldürdük. Amacımız daha çok ihtiyaç sahibine ulaşıp daha fazla yardımda bulunmak. Bize muhtaçların elinden tutma gücünü veren Güngören halkına çok teşekkür ederim” diye konuştu.