14. 11. 2018

Erzincan'da büyük temizlik

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan’da FETÖ-PDY üye ve destekçilerini temizleme operasyonları sürüyor. Kent genelinde gözaltı, tutuklama ve görevden uzaklaştırmalar da devam ediyor.

 

FetullahçI Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Erzincan genelinde operasyonlar devam ediyor.FETÖ üye ve destekçilerini temizleme operasyonları kapsamında başlatılan gözaltı, tutuklama ve görevden uzaklaştırmalar da hızla sürüyor.

Büyük bir temizliğin yapıldığı Erzincan’da örğüte bağlatısı bulanan çok sayıda kişi
tututlanırken yüzlerce kişi ise görevden uzaklaştırıldı. Kentte FETÖ ile bağlantısı olan kamu kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, sendikalar, dernekler ve iş adamlarına yönelik operasyonlar da hız kesmeden devam ediyor.

Erzincan Valiliği’nde yapılan açıklama da, Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan kişi sayısı 175 olarak belirtildi. Kentte çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından 606 kişininde görevden uzaklaştırılığı ifade edildi.

Erzincan’da, en fazla tutuklama üç kurumda yaşandı. Emniyette 66, askeriyede 26 ve milli eğitimde 10 personel tutuklandı. Kentte, ayrıca 36 da sivil tutuklananlar arasında. Erzincan’da en fazla görevde uzaklaştıma ise 140 personelle Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşandı.