17. 10. 2019

Erzincan sebzede söz sahibi olacak

e-Posta Yazdır PDF

Ürün kalitesini ve çeşitliliğini arttıran Erzincan, yaş sebzede bölge lideri olma yolunda hızla ilerliyor. Üreticiler ise durumdan oldukça memnunlar.

Erzincan'ın yaş sebzede bölge lideri olma hedefine hızla ilerliyor. Yeni pazarlara açılan Erzincan, ürün kalitesi ve çeşitliliği ile adından söz ettiriyor.

Emin adımlarla ilerliyor
Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçilere ait sera ve tarlaları gezen Şahin ''çiftçimizin tarla ve seralardaki uygulamalarını yerinde görmek amacıyla burada bulunuyoruz. Gerçekten buradaki üretim sahaları son derece güzel hasatı yapılan ürünlerimizin kalitesi ortada , Erzincan'ın her yerinde görmek istediğimiz bir manzara, çiftçimiz istediği taktirde nerelere gelineceği burada görülmekte işte bu azimle yeni pazarlara göz diken Erzincan üreticisi hedeflerine emin adımlarla ilerliyor.'' dedi. Şahin, “sorunlarınızı biliyoruz çözümünü de beraber bulacak, sizlerin daha fazla üretmenizi, daha kaliteli üretmenizi ve üretirken de daha çok kazanmanızı sağlayacağız. Biz üreten, başarmak isteyen, ilgili tüm çiftçilerimize gereken desteği vermekteyiz” dedi.

Çiftçiye tam destek
Erzincan'ın bölgede sebze deposu olarak anılması için kendilerinin de üzerlerine düşeni yapacaklarını söyleyen Şahin'' üreticinin emeği Erzincan'ın namusudur biz üreticimizin karşılaştığı her türlü olumsuzlukta çözümün birinci adresiyiz'' dedi. Şahin işletme sahiplerine başarılı uygulamalarından dolayı teşekkür etti.