17. 10. 2019

Kemahlılar Mehmet Oral ile “devam” dedi

e-Posta Yazdır PDF

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin yapılan 10. Olağan Genel Kurulu'nda, başkanlığa Mehmet Oral yeniden seçildi.

KemahlIlar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 10.Olağan Genel Kurulu'nda, Mehmet Oral yeniden başkan seçildi.Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin kongresi Çengelköy’de bulunan dermek merkezinde yapıldı. Yoğun bir katılımla gerçekştirilen kongrede iki aday başkanlık için yarıştı. Kongrede Mehmet Oral ve Şerafettin Ulutürk başkanlık için aday oldular.

İcraatlarını anlattı
Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, kongreye gösterilen büyük ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, görevde bulundukları süre içerisinde yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kemah ve Kemahlılar için her şeyin en iyisini yapmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Oral, “Kemahlıların birlik beraberliği adına güzel işler yaptık” dedi.

Divan Başkanlığını Adem yakut, Katip üyeliklerini Cafer Bektaş ve Mehmet Sevim'in yaptığı Genel Kurulda, faaliyet, gelir gider tablosu, tahmini bütçe ve denetleme raporları okunarak ibra edildi.

Projelerini anlattılar

Başkan adayları Şerafettin Ulutürk ve Mehmet Oral, göreve geldikleri takdirde yapacakları çalışmalar ve projeleri hakkında birer konuşma yaptılar.

İki aday yarıştı
Yapılan konuşmaların ardından Mehmet Oral ile Şerafettin Ulutürk'ün hazırladıkları iki listenin yarıştığı ve 2 oyun geçersiz sayıldığı seçimde 231 oy kullanıldı. Seçimler sonucunda Şerafettin Ulutürk 68 oy alırken,161 oy alan Mehmet Oral, Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığına seçildi.

Güven layık olacağız
Seçimlerinin ardından bir teşekkür konuşması yapan Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, kendilerine göösterilen güvene layık olacaklarını söyledi.
Kemahlılar Derneği’nin Genel Kurul Toplantısına, Beşiktaş Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cevdet Bayram, Kemah eski Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Erzincan Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Öztürk, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, EKEV Mütevelli Heyeti Üyeleri İhsan Payalan ve Ahmet Turan Akkaya, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim, CHP Avcılar İlçe Başkan Yardımcısı Erdal Nas, ERGAB Başkan Vekili Şener Kara, Genel Sekreter Ercan Babacan, Muhasip Recep Babacan, DHMİ Koruma ve Güvenlik Müdürü Bilgin Kutluğ, İşadamları Mustafa Kaçmaz, Mehmet Koçyiğit, Cafer Bektaş, Metin Soysal, Haluk Taşkın, Aleattin Karacan, Köy Dernek Başkanları ve çok sayıda Kemahlı katıldı.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Mehmet Oral Başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyeliklerine; Aziz Kondur, Ali Payalan, Hüseyin Kaçmaz, Saim Ovayurt, Fahrettin Arslan, Harun Yücedal, Yusuf Gündüz, Ahmet Taşkın, Betül gezgin ve Kani Akay seçildi.

Denetleme Kurulu üyeliklerine ise, Haluk Taşkın, Cafer Bektaş ve Mustafa Uyan getirildi.