Erzincan Valisi Selman Yenigün, Erzincan Üniversitesi' nin gelecekte adı anılır ve her konuda etkin bir üniversite olmaya doğru gittiğini söyledi.

 

Vali Yenigün, Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ile birlikte, Erzincan Üniversitesi Yanlızbağ Yerleşkesi'ni ziyaret ederek, burada yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

 

Yürütülen çalışmaları yakından inceleme fırsatı bulan ilin mülkü idare amirleri, çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldı.

 

Erzincan Valisi Selman Yenigün, kampus içerisinde şu anda yapılan Fen-Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi binası, spor salonu inşaatı ve Sivil Havacılık Yüksekokulu inşaatlarının güzel bir çalışma sonucunda iyi bir seviyeye gelmesinin sevindirici boyutta olduğunu ifade etti.

 

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ise üniversitelerinin Anadolu'da bir dünya üniversitesi olarak vizyonunu belirlemiş ve yola çıkmış Üniversite olma yolunda ilerlediğini savundu.

 

'Bu vizyona uygun biçimde bizde fiziki yapılaşmayı sağlamaya çalışıyoruz' diyen Çapoğlu, "2013 öğretim yılında hizmete girecek olan, yaklaşık 7-8 bin civarında ilk etapta öğrenciyi içerisine alabilecek yapımız, hemen hemen tamamlanmış durumda. Bu yapılaşmanın alt yapı çalışmaları sürüyor. İstiyoruz ki, hakikaten vizyona uygun bir yapılaşma gerçekleşsin ve ileride meydana çıkacak bu esere bakıldığında, hakikaten örnek bir eser olduğu meydana çıksın ve bilim camiasında da yerini alsın, çalışsın ve sesini bütün dünyaya duyursun. Biz de kendi imkanlarımızla burada önemli hamleler ve atılımlar yaparken, şehrinde desteğini biz arkamızda her zaman hissediyoruz." açıklamasında bulundu.