24. 02. 2019

Şimdi Erzincan’a hizmet zamanı

Yazdır

Saygıdeğer dostlar, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Mütevilli Heyeti olarak Başbakan Binali Yıldırım’ı Ankara’da ziyaret ettik. Çok verimli geçitiğine inandığım bir ziyaret olduğu kanatindeyim.

Yine Ankara ziyaretlerimiz kapsamında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı da ziyaret ederek vakıf çalışmlarımız hakkında bilgi verdik.

Ankara’da görev yapan Erzincanlı bürokratlar ve işadamlarıyla da bir araya gelerek görüş alış-verişinde bulunduk.

Gezilerden edindiğim izlenimlerim Erzincan’ı çok güzel günlerin beklediği noktasında oldu. Tabi bu lafı söylerken, bildiğimiz, güvendiğimiz Erzincanın evladı, gururu Başbakanımız Sayın Binali yıldırım’a  güvenerek söylüyorum.

Cumhuriyet tarihinde bir rekora imza atan ve en uzun sürü Ulaştırma Bakanlığı yapan Sayın Binali Yıldırım, yıllarca sürdürdüğü bakanlık görevindeülkemize ve Erzincanımıza sayısız eserler kazandırdı ve büyük projelere imza attı.
Kalıcı eserlerin mimarı oldu
Yolları böldü gönüllerde taht kurdu.
İnsanları birleştirdi.
Hava yolunu halkın yolu yaptı.
Bu saydıklarım binlerce projelerden yanlızca bir kaçı.

Bunları dile getirirken Vallahi ben şahsen çoğuna şahidim  bir hemşehrim olarak her zaman kendisiyle gurur duydum.

Şimdi Erzincan’a hizmet zamanı. Hükümet tarafından sağlanan teşvik paketleri ilimiz için önemli bir gelişme. Yatırımcılar için kaçırılmayacak fırsatlar sunulurken, istihdam alanları oluşturularak hem kentler kalkınacak hem de işsizlik azalacak. Hani derler ya fırsatlar yüz yılda bir ele geçer. Bu fırsatı Erzincanlılar olarak kaçırmayalım.

Gelin bir oralım birlik olalım, tek yürek olalım siyasi görüşlerimiz farklı olsa bile Erzincanımız için elimizden gelen her türlü desteği verelim.

Verelim ki Erzincanımızı daha ileriye
daha da yukarılara taşıyalım. Memleketimiz daha iyisini fazlasıyla hak ediyor. Bu güne kadar yapılanlar bundan sonra yapılacakların kanıtıdır. Gelin bu dost kervanına hep beraber katılalım.  
Bir olalım, birlik olalım.
Türkiye’ye örnek olalım.

Memleketimiz için Erzincanımız için tekvucut olalım. Ülke kazansın memleketımiz kazansın. Bizler ise üzerimize düşün desteği vermekten kaçmayalım.