17. 10. 2019

Erzincanlılar şölende buluştu

e-Posta Yazdır PDF

Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) İstanbul’da düzenlediği şölende Erzincanlıları buluşturdu.

İstanbul’da faaliyet gösteren Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği tarafından gelenelsel hale getirilen ‘Erzincanlılar Şöleni’ Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapıldı.

Amaç birlikteliği arttırmak
Derneğin yapmış olduğu çalışmaların anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle başlayan şölenin açılış konuşmasını yapan Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği Başkanı Gürsel Sarımaden, Erzincanlıların birlikteliğini ve beraberliğini  arttırmak için kurulan AYEDER’in büyük bir sivil toplum kuruluşu haline geldiğini söyledi.

İki hedef belirledik
Kendilerine iki hedef belirlediklerini ifade eden Başkan Sarımaden, ilk hedefimiz İstanbul’da ki Erzincanlılar, ikinci hefdefimiz ise Erzincan’da yaşayanlar. İstanbul’daki hemşehrilerimiz arasındaki kaynaşmayı pekşitirirken, Erzincan’da eğitim alanında bir çok faaliyette bulunduk” dedi.  AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, şölene emeği çeken, maddi ve manevi destekte bululanlara da teşekkür etti.

Konuşmasının ardında ilçe dernek başkanlarını sahneye davet eden Sarımaden, dernek başkanalarıyla beraber birlik ve beraberlik mesajı verdi.

En çok burs veren vakıf
Erzincan Eğitim ve Kültür Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca da yaptığı konuşmasında, vakfın faaliyetleri hakkında çeşitli bilgiler verdi. EKEV’in kamu yararına çalışan vakıf statüsüne kavuştuğuna dikkat çeken, Başkan Ağca, “EKEV artık sadece Erzincanlılara burs veren bir vakıf değil tüm Türkiye’ye hizmet veren bir kurum haline gelmiştir. 25 yılda 35 bin öğrenciye burs veren vakfımız, Türkiye’de en çok burs veren vakıflar arasında ilk sıraya oturmuş ve liderliğini korumaktadır” dedi. Başkan Sadık Ağca, şöleni düzenleyen AYEDER Başkanı Gürsel Sarımadan ve yönetim kuruluna da teşekkür etti.

Sanatçılar coşturdu
Şölende yapılan konuşmaların ardından Oğuz Aksaç, Arzu Şahin, Hüseyin Turan ve Aynur Güneş’in yanısıra bir çok sanatçıda sahne aldı.
Şölende AYEDER Korusu’da söylediği türkülerle katımcıları coşturdu.

Erzincanlılar Şölenine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Mustafa Kul, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, İstanbul Milletvekilleri Engin Altay, İlhan Cihaner, Gamze Akkuş İlgezdi, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Refahiye  Dernek Başkanı Mahmut Kumbar, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, İliç Dernekler Fedarasyonu Başkanı Cahit Tatar, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve çok sayıda Erzincanlı katıldı.