24. 02. 2019

Erzincan’a ayrı bir heyecan yaşattı

Yazdır

Binali Yıldırım Refahiye’nin Kayı köyünde doğdu.
2002 yılında siyasete ilk adımını attı.
Kesintisiz 11 yıl Ulaştırma Bakanlığı yaptı,
Kırılması zor bir rekora imza attı.

Bakanlığı döneminde, bölünmüş yollar, havalimanları, Yüksek Hızlı Tren, Marmaray, Avrasya Tüneli, 3. Boğaz Köprüsü, İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ve İstanbul Üçüncü Havaalanı  gibi dev projelerin altına imzasını koydu.

Binali Yıldırım’ın bakan olmasıyla birlikte
Erzincan’ın yüzü güldü.
Erzincan ayrı bir heyacan yaşadı.
Ergan Dağı Projesi başta olmaz üzere Erzincan’da hayal gibi görünen yatırımlar onun sayasinde hayat buldu. Bugün Erzincan’da ki bir çok eserde Binali Yıldırım imzası bulunmaktadır.

AK Parti'nin 3. Genel Başkanı ve Türkiye
Cumhuriyeti'nin 27. Başbakanı oldu.

Binali Yıldırım, Erzincan’dan çıkan 3. başbakan olması kenti sevince boğdu.
Erzincan’a ayrı bir heyacan daha yaşattı.
Erzincan Yıldırım ile bir kez daha gurur duydu.

Yönetim sisteminin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmesiyle birlikte Binali Yıldırım’da Türkiye Cumhuriyeti’nin son başbakanı olarak tarihe geçecek. Erzincan ise son başbakanı çıkartan şehir olarak anılacak.

Erzincanlıların devlet yönetiminde her zaman yer alması şehrin adının tarihteki önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Erzincandan çıkan siyasiler de Erzincan için tüm imkanlarını kullandı.
Eski Başbakan Yıldırım Akbulut’un gerek milletvekilliği gerekse başbakanlığı döneminde Erzincan’a bir çok hizmetleri dokundu.

Her dönem çeşitli partilerden seçilen milletvekilleri de Erzincan için yapmaları gerekenleri yaptı. Ancak bir kentin görünümü, alt yapısı, kültür merkezleri, spor alanları park, yol ve buna benzer hizmetleri vermek belediye başkanlarının görevi. Erzincan ve ilçelerinde çeşitli partilerden görev yapan belediye başkanları da yine imkanları ölçüsünde en iyi hizmet verme yarışı içinde oldu.

Ülkemize ve Erzincan’a hizmet eden siyasetçiler parti ayrımı gözetmeden bu hizmetleri yaptılar. Geçmişte sahip çıkamadığımız siyasetçilerimiz olmadımı oldu. Bugün geldiğimiz nokta da Erzincan Cumhuriyet tarihinde en çok başbakan çıkartan şehir olmuşsa bu tesadüf değildir.

Hiç bir siyasi parti ayrımı gözetmeden Türkiye’ye ve Erzincan’a hizmet eden siyasilerimize Erzincanlılar olarak her zaman da ve her alanda sahip çıkmalıyız.