24. 02. 2019

EKEV büyük bir aile

Yazdır

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, tarihte yer tutacak faaliyetleri, kalıcı eserleri, sosyal anlamda yapmış olduğu etkinlikleri, hemşehrilerimizin birlik ve beraberliğine yönelik örnek çalışmaları ile tarihe adını altın harflerle yazdıracaktır.

EKEV az konuşup, çok iş yaptı. Yaptıkları da yapacakları da hepsi ALLAH rızası içindir. Başta Vakıf Başkanı Sadık Ağca olmak üzere, yönetim kurulunun gayretleriyle çok güzel projelere imza attı.

Kısaca özetlersek;
Bugün eğer bir vakıf 35 bin’e yakın öğrenciye burs veriyorsa, 20’e yakın taşınmaz mülkü ile yarınlara güvenle bakıyorsa, 350’ye yakın sosyal etkinlik programı yaparak  Erzincanlıların birlik ve beraberliğini sağlıyorsa, Kamu Yararına Hizmet veren bir Vakıf olmuşsa, 2 Şehit ailesine ev alarak destek olmuşsa, toplumsal görevini yerine getirmeye gayret ediyorsa, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Üstün Hizmet ödülüne layık görüldüyse, Erzincanlıların sosyal faaliyetlerini tek bir çatı altında hep beraber olmak için İstanbul Anadolu Yakasında bir  sosyal tesis kazandırmak için elinden geleni yapıyorsa, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Üniversitesi için gece gündüz demeden çalışıyorsa, 7’den 77’ye herkese hizmet etmeyi hedefliyorsa, hemşehrilerinin birlik ve beraberliğini birinci  öncelikte tutuyor ve bunu başarabiliyorsa, geleceğimizin teminatı gençlerimizin yetişmesi  için çokça çaba sarf ediyorsa ve bütün bu çalışmalarının hepsi ERZİNCAN ve TÜRKİYE içindir.

Halkımızla beraber yıllardan beri şahit olduk ki Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın önderliğinde, ülkemize, ilimize kazandırdığı kalıcı eserler toplumun birliği ve beraberliğinde bizlere hep rehber oldu.

Yüzyıllardır çözülmeyen problemleri çözerek halkın gönlünde taht kurdu, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Ülkemizin gelişimine destek olanlara ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.