23. 02. 2019

Ekev akademik ödülleri dağıtıldı

Yazdır

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, 3. Akademik Personel Bilim, Sanat ve Teşvik Ödülleri Erzincan’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı ile Erzincan Üniversitesi arasında ‘Akademik personel bilim, sanat ve teşvik ödülleri’nin 3. düzenlendi. Ödül protokolü kamsamında dereceye giren öğretim üyelerine düzenlenen törenle ödülleri verildi.

EKEV’e teşekkür etti
Ödül Törenini açılış konuşmasını yapan Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, EKEV her zaman bize destek oldu ve yaptığımız tüm faaliyetlere destek verdi. Bu programda da bir yıl boyunca çalışıp bilim dünyasına katkıları olan arkadaşlarımızı ödüllendirmek istedik. EKEV’e bu ödül törenine de destek oldukları için teşekkür ederim" dedi.

Her yıl verilecek
EKEV Başkanı Sadık Ağca da yaptığı konuşmada, Akademik Bilim ve Sanat Ödülleri Törenini geleneksel hale getirdiklerini ifade ederek, EKEV’in eğitime katkı amaçlı bir vakıf temelleri üzerine kurulduğunu söyledi. Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, EKEV Akademik Personel Bilim, Sanat ve Teşvik Ödülleri’nin üçüncüsünü düzenlediklerini ve ödüllerin her yıl verileceğini söyledi.

Başarı mutlu ediyor
EKEV’in kamu yararına çalışan vakıf statüsüne kavuştuğunu ifade eden Başkan Ağca, bunun da vakfın hizmet ağını genişleteceğini belirtti. Başkan Sadık Ağca, “Erzincan Üniversitesi’ne katkıda bulunmak amacıyla akademik ödülleri veriyoruz. Üniversitenin gösterdiği başarı bizleri gururlandırıyor” şeklinde konuştu.

En çok burs veren vakıf
Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ise marifetin teşvik edilmesi gerektiğine vurgu yaparak EKEV’in öğrencilere en çok veren vakıf olması ile ön plana çıktığını aktardı.

Erzincan Milletvekili Avukat Serkan Bayram, kendisinin de EKEV bursu ile okuduğunu söyleyerek, EKEV’in önemli işlere imza attığını belirtti.
Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, "Taşları delen suların sert akışı değil, damlaların devamlılığıdır" diyerek ödül töreninin her yıl devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Şehrin vizyonu oldu
Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise ödül törenin düzenlenmesinde emeği geçen taraflara teşekkür ederek, Erzincan Üniversitesinin şehrin vizyonu olduğunu belirtti. Akademisyenlerin bu vizyonu büyüttüğüne dikkati çeken Arslantaş, bilim ve sanata verilen desteklerle ülkenin daha hızlı kalkınacağına vurgu yaptı.

Yapılan konuşmaların ardından sosyal bilimler, temel bilimler, eğitim bilimleri, sağlık bilimleri, güzel sanatlar ve mühendislik – mimarlık alanlarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Ödül törenin ardından müzik dinletisi sunudu.

Törenin sonunda Rektör Çapoğlu, EKEV Başkanı Sadık Ağca’ya bir tablo hediye etti.