26. 03. 2019

TERDEF Budak ile "devam" dedi

Yazdır

Tercan Dernekler Federasyonu (TERDEF) 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Rıdvan Budak, oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

Birlikteliği sağladık
Bakırköy Belediyesi İspirtohane Kültür Merkezi'nde yapılan Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Başkan Rıdvan Budak, federasyonun, Tercanlılar arasındaki birlik beraberliği sağladığını söyledi.

Kısa zamanda çok iş
TERDEF’in kısa zamanda başarılı çalışmalara imza attığını belirten Budak, “Tercanlılar arasında hiçbir ayrım gözetmeden tüm hemşehrilerimizi bir çatı altında topladık. Önümüzdeki dönemde federasyonumuzu kurumsal bir kimliğe kavuşturma çalışmlarına ağırlık vereceğiz” dedi.

Divan Başkanlığını Cevdet Ergül, Katiplikleri Kıymet Şahin ve Ceylan Acar'ın yaptığı genel kurulda, faaliyet ve denetleme raporlarının okunup müzakeresinin ardından, TERDEF Kurucu Başkanı Süleyman Güzel Başkanlığında Danışma Kurulu kurulması kararı alındı. Daha sonra, TERDEF’in Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurullarının seçimi yapıldı. Seçime tek liste olarak giren, Rıdvan Budak Başkanlığındaki liste Genel Kurul Üyelerinin tamamının oyunu alarak, oy birliğiyle seçildi.

Toplantının sonunda bir teşekkür konuşması yapan Başkan Rıdvan Budak, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını söyledi.

Genel Kurul Toplantısı’na, Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, MHP Güngören İlçe Başkanı Fuat Gül, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Taş, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Tercan Dernekler Federasyonu Başkanı Rıdvan Budak, Kemahlılar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Oral, Kemaliye Folklor ve Turizm Derneği Başkanı Murat Akoğlu, Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi, federasyon üyeleri ve Tercanlılar katıldı.

Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Rıdvan Budak, İsmail Taş, Kemalettin Cansız, Atilla Kırali, Mehmet Gülnahar, Nail Genç, Rıza Yıldırım, Handan Kantar, Fuat Gül, Sebahattin Demirci, Mustafa Acar, Kenan Yılmaz, Kasım Ülker, Can Şahin ve Hıdır Serül seçildi.

Disiplin Kuruluna, Hasan Seyhan, İsmet Kaçmaz, Salim Yıldırım, Aziz Salt ve Cengiz Şahin, Denetleme Kuruluna ise Özcan Güneş, Kenan Çelik, İlyas Coşar, Hıdır Çiçek ve Sinan Tosun seçildi.