17. 10. 2019

AYEDER Erzincan’da öğrencileri sevindirdi

e-Posta Yazdır PDF

Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği, Erzincan’da ilçe ve köy okullarında eğitim gören öğrencilere desteğini sürdürüyor.

İstanbul’da faaliyet gösteren Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) Erzincan’da ilçe ve köy okullarında öğrenim gören öğrencilerin eğitimlerine deste olmaya hız kesmeden devam ediyor.
Ayeder Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği Başkanı Gürsel Sarımaden ve yönetim kurulu üyeleri, okulları ziyeret ederek öğrencilere çeşitli kırtasiye ve giyim malzemesi desteğinde bulundular.

Destek sınıfı açıldı
Başkan Sarımaden Erzincan merkezde Ayeder kurucularından ve Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der'in ağabeyi Merhum Celal Der adına düzenlenen Osmangazi İlkokulunda destek sınıfını ve Sümer Ortaokulunda sınıf kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdiler. Refahiye’de anaokula, Gürsel ve Nezahat Çeçen İlkokuluna, Otlukbeli Zafer İlkokuluna, Üzümlü Altınbaşak beldesinde Şehit Murat Bayram İlkokuluna hediyeleri, götüren Ayeder Başkanı Gürsel Sarımaden ve yönetim kurulu üyeleri Şehit Murat Bayram anaokulunda bulunan sergi açılışına katıldılar.

Amaç Erzincan’a hizmet
Tercan'da Beşgöze, Gözeler, Oğulveren ve Kurukol, Çadırkaya, Mercan ve Mamahatun 17 Şubat okullarını da ziyaret ederek hediyelerini dağıtan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, “dernek olarak senede en az 3 kez memleketimize hizmet etmeyi ilke edindik. Biz Erzincan'ımızın eğitimcilerimizin fısıltısını dikkate alıyor seslerini duyuyoruz ve bu yolda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hedefimiz birlik ve beraberlik içerisinde siyasi, etnik kimliğimiz olmadan Erzincanlı olarak Erzincanlılara hizmettir. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Hemşehrilerimize sözümüzün özümüz olduğunu özellikle belirtmek istiyoruz. Erzincan'da özellikle köy okullarını ziyaretlerimiz de duygulandık. İlçe merkezine uzak olan köylerde zor şartlarda eğitime devam eden öğretmen ve öğrencilerimiz ile sohbet ettik. En kısa zamanda yine yepyeni projelerle memleketimizde olacağız” dedi.