23. 02. 2019

Erzincan İtfaiye’sine 2 milyon liralık tesis

Yazdır

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kente modern bir itfaiye binası kazandırdıklarını ve tesisin 2 milyon liraya malolduğunu söyledi.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, yapımı bitmek üzere olan itfaiye binasının son teknolojiyle hizmet vereceğini söyledi. Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, itfaiye hizmet binasının tanıtımı için basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Herşey düşünüldü
İtfaiye binası ile ilgili açıklamalarda bulunan Erzincan Belediye Başkanı Gemalettin Başsoy "Çok atıl bir yerde hizmet veren şehrimiz için vazgeçilmez olan asla göz ardı edilemeyecek bir birim. Personelimiz ve araç parkurumuzun yenilenmesinin startını verdik. Arsa problemini çözdük. İtfaiye binasını şehrin her tarafına hükmedebilecek bir noktada inşa ettik. Projeyi yaparken teknik olarak olması gereken herşeyi düşündük. Diğer itfaiye binalarını da inceleyerek modern bir tesis ortaya çıkardık. İhalesi belediyemiz tarafından yapılan itfaiye binası, çevre düzenlemesininin de tamamlanmasıyla Türkiye’de en modern bir itfaiye binası olarak hizmete açacağız” dedi.

210 günde tamamlandı

Her şeyi ile dört dörtlük bir tesis yaptıklarını ifade eden Başkan Başsoy, 2 milyon liraya malolan tesis 210 günde tamamlandı. Bin 520 metre kare alana inşa edilen tesis ile 9 beldemizin ve 3 köyümüzün de bağlanmasıyla birlikte artık tüm şehrin ovanın içerinde çok hızlı bir şekilde müdahale edebilecek bir kapasiteye sahip olduk. İçerisinde teknik yönden çok önemli donanımlar var. Hangarda aynı anda 18 aracın hareket edebileceği büyüklükte” diye konuştu.

Örnek bir tesis oldu
Başkan Cemalettin Başsoy, “bina içerisinde yine itfaiye erlerimizin istirahat edebileceği yatakhaneler, kafe, yemek yiyebilecekleri lokantala ve eğitim salonları var. Hem içeride hem dışarıda. Buna benzer bütün sosyal donatılar aklınıza ne gelirse bir insanın istifade edebileceği her ne istenmişse bu binanın içerisinde bulunmaktadır. Bu itfaiye binası inşaatı başladığından bitene kadar bizzat kendim ve itfaiye müdürü her aşamasında bunu kontrol ettik. Gerçekten yapılan Doğu Anadolu ve vilayetlerinde örnek bir bina olduğundan dolayı binayı inlemeye gelen onlarca belediye oldu. Bundan bizde Erzincan belediyesi olarak gurur duyuyoruz. Başbakanımızın bir gelişinde resmi açılışını yapacağız” şeklinde konuştu. Açıklama sonrasında Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy basın mensuplarıyla birlikte itfaiye binasını gezdi. Poplantıya Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur, Erzincan İtfaiye Müdürü Sami Karakaş, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Barış Yalçınkaya, yerel ve ulusal basın, temsilcileri katıldı.