17. 10. 2019

Pınaryolu Derneği geleneği sürdürdü

e-Posta Yazdır PDF

Pınaryolu Köyü Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği, geleneksel kır gezisi programında köylülerini Dumanlı Yaylası’nda buluşturdu.

Pınaryolu Köyü Güzelleştirme Kalkındırma Derneği tarfından geleneksel olarak her yıl düzenlenen piknik gezisi bu sene Dumanlı Ormanları’nda yapıldı. Köylülerin yoğun ilgi gösterdiği gezi gurbet ile sılanın buluşmasına sahne oldu.

Dernekcilik zor bir iş
Gezinin açılış konuşmasını yapan Pınaryolu Köyü Güzelleştirme Kalkındırma Derneği Başkanı Şinasi Bekar, geleneksel hale gelen kır gezisini devam ettirmenin ve tüm köylülerle birarada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Pınaroyu Köyü’nün Refahiye’nin incisi olduğunu belirten Başkan Bekar, dernekcilikte, birlik ve beraberlikte Pınaryolu’nun adının söylendiğini ve bunun büyük bir gurur olduğunu ifade etti. Dernekciliğin zor bir iş olduğuna dikkat çeken Başkan Bekar, “derneğimizin kurucularına ve o günden bu güne görev yapanlara ve derneğimize maddi ve manevi katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum” dedi.

El ele verip çalışacağız
Dernek olarak köyde ve İstanbul’da yapmayı planladıkları bir çok işin olduğunu ifade eden Başkan Şinasi Bekar, el ele verip köyümüzün ve derneğimizin kalkınması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Çalışmalar hız kesmiyor
Pınaryolu Köyü Güzelleştirme Kalkındırma Derneği Başkanı Şinasi Bekar, “dernek yönetimi olarak faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Bu çalışmalar maddi destekle oluyor. Bunun için sizlerin desteğini bekliyoruz. Gezimize katılan tüm köylerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.