23. 02. 2019

Refahiye’ye hizmet bizim tek amacımız

Yazdır

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Feridun Süngü, “amacımız ilçemize hizmet etmek ve derneğimizin çıtasını daha da yükseltmektir” dedi.

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Eyüp Feridun Süngü ve Yönetim Kurulu üyesi Fatih Turğut gazetemizi ziyaret etti. Seçim çalışmaları kapsamında gazetemizi ziyaret eden Başkan Süngü Yazı İşleri Müdürümüz Şener Kara’ya çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Gurbete köprü olduk

Dernek olarak gurbet ile sıla arasında biri köprü oluşturduklarını ifade eden Başkan Feridun Süngü, derneği kuran ve bu günlere gelmesini sağlayan tüm yöneticilere de teşekkür etti.

Birlikteliği pekiştirdik
Refahiyelilerin birlik ve beraberliğin herkese örnek olduğunu ifaden eden Süngü, düzenlediikleri çeşitli etkinliklerle de birlikteliği daha pekiştirdiklerini söyledi. Başkan Süngü, “geleneksel hale getirdiğimiz Refahiye Turnuvası, gençlerimizin birbirlerini tanımalarına ve kaynaşmalarına büyük katkı sağlamıştır. Köy dernek başkanlarımızla biraraya gelerek köylerimizin sorunlarının çözülmesi konusunda önemli toplanatılar gerçekleştirdik. İstanbul’daki faaliyetlerimizi yaparken Refahiye’de de bir çok çalışmaya imza attık. İlçemizin kalkınması ve gelişmesi için üzerimize ne düşüyorsa yapmaya çalıştık. Festivaller düzenleyerek gurbet ile sılanın buluşmasını sağladık dedi.

Gençler bizim için önemli

Refahiye Derneği’nin Eylül ayında Olağan üstü kongere yapacağını belirten Süngü, “bu kongrede yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber tekrar aday olduk. Amacımız ilçemize hizmet etmek ve derneğimizi daha yukarılara taşımak. Hazırladığımız bir çok projemiz var. Projelerimizi hayata geçirerek hem derneğimizin çıtasını yükselletceğiz hem de Refahiye için önemli çalışmalara imza atacağız. Bunun yanında geleceğimiz olan gençlerimize çok önem veriyoruz. Gençlik kollarımızı ve kadın kollarımızı yeniden oluşturarak çalışmaların da her türlü desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.

Kara, başarılar diledi

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Şener Kara’da konuşmasında ziyaretten duyduğu menmuniyetini dile getirerek Başkan Feridun Süngü’ye çalışmaların da başarılar diledi.