23. 02. 2019

Erzincan tek yürek

Yazdır

15 Temmuz’un birinci yıldönümünde meydanlara akın eden Erzincan halkı demokrasiye nasıl sahip çıktığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin birinci yılında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri çerçevesinde, Erzincanlılar, Cumhuriyet Meydanı ve 8 ilçede demokrasi nöbeti tuttular. 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde, Erzincan’da halk meydanlara akın etti. FETÖ’cü hainlere ve lanet yağdıran Erzincan halkı bir kez daha demokrasi dersi verdi. Meydanları dolduran Erzincanlılar, 15 Temmuz'da şehit düşen 249 kahramanı da dualarla andılar.

Meydanlara sığmadılar
Erzincan’da 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etkinliklere binlerce vatandaş katıldı. Eski Otogar Kavşağından metrelerce uzunluktaki Türk Bayrağı ile mehter takımı korteji eşliğinde Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyen binlerce vatandaş meydanı hınca hınç doldurdu. Programlara, Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, Milletvekili Sebahattin Karakelle, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Birliktelik mesajı verildi

Programlarda konuşan Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve siyasi parti temsilcileri birlik ve beraberlik mesajlarının verdiler.

Mücadelemiz sürecek

Erzincan Valisi Ali Arslantaş yaptığı konuşmada; "Cumhuriyet’in kurucu felsefelerinden ve ideallerinden kopmadan çağdaşlaşma savaşımız, sağlam devlet geleneğimizle devam edecektir. FETÖ ve darbeci zihniyetin devletimizin hücrelerinden temizlenmesi için mücadelemiz sürecektir. 15 Temmuz’un anlamını bulandırmaya yönelik olarak algı oluşturmaya çalışanlara karşı dikkatli olacağız. Büyük Türkiye ülküsüne inanan herkesin dikkatli olması gerekiyor” dedi.