23. 02. 2019

ERSiAD yeniden “Sezgin” dedi

e-Posta Yazdır PDF

OHAL kapsamında KHK ile kapatılan ve bir yıl sonra yeniden açılan Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ERSİAD) başkanlığına Gülbey Sezgin seçildi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan ve bir yıl sonra yeniden açılan Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Olağan Üstü Kongreye gitti.  Erzincan Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede başkanlığa eski başkanlardan Gülbey Sezgin yeniden seçildi.

Derneğin faailyetleri anlatıldı
Divan Başkanlığını EKEV Başkanı Sadık Ağca, Katip Üyeliklerini İlhami Taşpınar ve Muharrem Baltacı’nın yaptığı Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı’nda, faaliyet, gelir-gider ve denetleme kurulu raporları okunarak ibra edildi.

Yolumuza devam edeceğiz
Kongreye tek aday olarak giren Gülbel Sezgin yaptığı konuşmada, ERSİAD’ın geçirmiş olduğu süreç hakkında çeşitli bilgiler verdi. ERSİAD’ın yeniden açılmasının Erzincanlılar tarafından mutlulukla karşılandığını ifaden eden Sezgin, “kaldığımız yerden yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Yapılan konuşmalarının ardından seçimlere geçildi. Seçimler sonucunda Gülbey Sezgin yeniden başkanlığa seçildi.

Seçimlerin ardından bir teşekkür konuşması yapan ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını belirterek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Kongreye, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Avrasya Bir Vakfı Başkanı Şaban Gülbahar, KEMAV Başkanı İsmail Yücel, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve ERSİAD üyeleri katıldı.

ERSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri
Gülbey Sezgin
Mustafa Kaçmaz
Hüseyin Duru
Adem Koçyiğit
Niyazi Sarımaden
Mehmet Emre Özcanlı
Cebrail Uludağ
Doğan Sezgin
Saim Bahadır
Selami Taşpınar
Emin Vural

Denetleme Kurulu
Muharrem Baltacı
Ahmet Hamdi Gürbüz
Yücel Erence