23. 02. 2019

Refahiyeliler kararını verdi

e-Posta Yazdır PDF

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Olağanüstü  Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa Ferudun Süngü seçildi.

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Olağanüstü  Genel Kurul Toplantısı derneğin Okmeydanı’nda bulunan merkezinde yapıldı.

Binin üzerinde dernek üyesinin katıldığı kongrenin Divan Başkanlığını İbrahim Şeker, Katip üyeliklerini ise Sinan Bayazıt ve Çetin Çınar yaptı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferudun Süngü, dernek çalışmaları ve seçim sürecine ilişkin çeşitli bilgiler verdi.

Genel Kurul’da, faaliyet, gelir-gider ve denetleme kurulu raporları okunarak ibra edildi.
Olaganüstü Genel Kurul’da yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

966 üyenin oy kullandığı seçimlerin sonucunda 636 oy alan Feridun Süngü başkanlığa seçildi.

Seçimlerin ardından bir teşekkür konuşması yapan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferudun Süngü, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını söyledi.

İlk icraat olarak dernek merkezinin tapu sorununu çözeceklerini söyleyen Başkan Süngü, gençlere yönelik faaliyetlere ağırlık vereceklerini de ifade etti.

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Ferudun Süngü, Muzaffer Kurt, Ahmet Kariparduç, Fatih Turğut, Adem Kaplanoğlu,  Arif Kabakçı, Musa paralı, Sönmez Erence, Erdal Batal, Levent Ocakçı, Tuna Keklik, Ahmet Karakaya ve Mehmet Palut seçildi.

Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise, Kemal Sarımaden, Nail Karaman ve Ersin Tan getirildi.