21. 05. 2019

Erzincan Platformu çalışmalarına hız verdi

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan İl ve İlçe Platformu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Platform icra kurulunu oluşturarak kuruluş sürecine hız verdi.

Erzincan İl ve İlçe Platformu, Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltıda bir araya gelerek, çalışmalarına hız verirken, Hüseyin Cahit Tatar başkanlığında ki İcra Kurulunu oluşturdu.

Her ay bir ilçe sivil toplum kuruluşunun (STK) ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelen STK başkanları ve yöneticileri, Kemahlılar Derneği ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltıda, Kurucular Kurulu tarafından İcra Kurulu oluşturuldu. Programa ev sahipliği yapan Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Başkan Oral, il ve ilçe STK'larının bir araya gelmesinin ilçelerin ve Erzincan'ın birlik beraberliğine önemli katkılar sunacağını ifade etti.

Erzincan İl ve İlçe Platformu ile İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar da, bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, "İlçe STK'ları olarak, her ay kahvaltılarla bir araya gelerek bölgemiz ile ilgili istişareler yapıyoruz. Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyulan bu günlerde, STK'larımız bu sorumluluğu üstlendiler. Bizlerin tek amacı birlik beraberlik içerisinde ata topraklarımıza hizmet etmektir" dedi.
Toplantıya katılan STK temsilcileri de, her ay düzenlenen kahvaltıların önemine vurgu yaparak, birlik beraberlik mesajları verdiler.  Toplantıda, Platformun Kurucular Kurulu ve İcra Kurulu da oluşturuldu. Erzincan İl ve İlçe Platformu İcra Kurulu Başkanlığına Hüseyin Cahit Tatar, Başkan Vekilliğine Rıdvan Budak, Genel Sekreterliğe Mehmet Oral, Başkan Yardımcılıklarına Eyüp Feridun Süngü, Murat Akoğlu, Ercan Boybeyi, Şah Rıza Dağ ve Sedat Sevim, Üyeliklere ise Sadrettin Kıran ve Ahmet Akdağ seçildi.

Toplantıya, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Tercan Dernekler Federasyonu Başkanı Rıdvan Budak, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Refahiye Dernek Başkanı Ferudun Süngü, Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi, KEFTUD Başkan Yardımcısı Atilla Garzan, ERT ŞAH TV Yönetim Kurulu Başkanı Şah Rıza Dağ, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve derneklerin Yöneticileri katıldı.