21. 05. 2019

Kemaliyeliler hasret giderdi

e-Posta Yazdır PDF

Kemaliye Folklor Turizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, İstanbul’da düzenlediği ‘KEFTUD Kemaliye Gecesi’nde Kemaliyelileri buluşturdu.

Kemaliye (Eğin) Folklor Turizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin (KEFTUD) her yıl geleneksel olarak İstanbul'da düzenlediği “KEFTUD Kemaliye Gecesi” renkli görüntülere sahne oldu.

Kültürümüzü yaşatıyoruz
Merter Green Park Otel'de düzenlenen gecenin açılış konuşmasını yapan KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, KEFTUD'un bir aile ocağı ve kültür okulu olduğunu belirterek, "1966 yılında kurulan derneğimiz, Kemaliye'nin folklorünü ve kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için çalışmaktadır. Biz bu faaliyetlerimizi daha ileriye taşıyarak, yöremiz için neler yapabileceğimizin planlarını yapıyoruz. Sırat on Fırat projesinin hayata geçmesi ile bölgemiz, dünyanın sayılı turizm kenti olacaktır. Kemaliyelilerin kaderi bu projelerdedir. İstanbul'daki Hemşerilerimizin Derneğimize daha duyarlı olmasını ve sahiplenmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Katkıda bulunanlara plaket
Gecede, KEFTUD Yönetim Kurulu tarafından, bölgeye ve derneğe katkılarından dolayı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve KEMAV Başkanı İsmail Yücel, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin ve Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz'a birer teşekkür plaketi takdim edildi. Program, KEFTUD Halk Müziği Korosu söylediği türkülerle katılanlara doyumsuz bir gece yaşatırken, Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisi de büyük beğeniyle izlendi.Türk Halk Müziği Sanatçısı Eda Alakuş’ta gece de sahne aldı.