21. 05. 2019

EKEV’de Kemah rüzgarı

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) ‘24 Erzincan Geceleri’nin startını Kemahlılar Derneği ile verdi. EKEV her ay bir ilçe derneği ile bu geceleri yapmayı hedefliyor.

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı ‘24 Erzincan Geceleri’ düzenlemeye başladı. Her ay bir ilçe derneği ile birlikte bu geceleri düzenlemeyi hedefleyen vakıf, ilk programı Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile başlattı.

Her ay bir ilçe yapacak
Erzincan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programın açılış konuşması yapan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, daha önce de düzenledikleri ‘24 Erzincan Geceleri’ni yeniden başlattıklarını ve bununda startını Kemahlılar Derneği ile verdiklerini söyledi. Programın her ay bir ilçe derneği ile birlikte yapmayı planladıklarını belirten Başkan Ağca, 8 ilçeyi EKEV’de ağırlayacaklarını ifade etti.

40 bin öğrenciye burs
Vakıf çalışmaları hakkında çeşitli bilgilerde veren Başkan Sadık Ağca, “EKEV şimdiye kadar 40 bin öğrenciye burs imkanı sağlayarak eğitimlerine katkıda bulunmuştur. 20 adet taşınmaz mal varlığı bulunan vakfımıza destek veren Başbakan Binali Yıldırım ve tüm hayırsever destekcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kemahlılar startı verdi

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Oral’da konuşmasında, EKEV’in başlattığı ‘24 Erzincan Geceleri’nin Kemahlılar ile başlamasının kendilerini büyük mutluluk verdiğini söyledi. Başkan Oral, dernek çalışmaları hakkında da çeşitli bilgiler verdi.

Birliktelik mesajı verdi
Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan ise konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. EKEV’in düzenlediği programda olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Aslan ilçede yürütülen çalışmalarla ilgili bilgilerde verdi.

EKEV’in yanındayız

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin ise yaptığı konuşma da, EKEV’in eğitime verdiği desteklerin yanında kültürel çalışmalara da önem verdiğini belirterek, ERSİAD olarak her zaman vakfın yanında olduklarını sözlerine ekledi.

EKEV bizi için önemli

Geceye katılan Erzincan Milletvekili Serkan Bayram’da konuşmasında EKEV’in önemine dikkat çekti. Kendisininde öğrencilik döneminde vakıftan burs aldığını ifade eden Bayram, EKEV’den burs alarak okuyan bir çok Erzincanlı’nın bugün çok önemli makamlarda görev yaptıklarını belirtti.

Erzincan’a yönelik yapılan çalışmalar hakkında da çeşitli bilgiler veren Serkan Bayram, kenttin sorunlarının bir bir çözüldüğünü ve kısa zamanda tüm ilçelerin doğalgaza kavuşacağı müjdesini verdi.

Programda yapılan konuşmaların ardından, davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Gecede türk halk müziği sanatçıları da sahne aldılar.

24 Erzincan Gecesine, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, Refahiye Dernek Başkanı Feridun Süngü, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve çok sayıda davetli katıldı.