21. 05. 2019

ERGAB faaliyetlerini değerlendirdi

e-Posta Yazdır PDF

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) üyeleri 2017 yılının değerlendirmesini yaparken, 2018 yılında yürütülecek çalışmalarla ilgili de istişarelerde bulundu.

Erzincanlı Gazeticiler Birliği (ERGAB) 2018 yılı çalışmalarının startını verdi. Erzincanlı gazetecileri bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan ERGAB, üye sayısını her geçin gün artırıyor. Fatih’te bululan Asıltat Pastanesi’nde düzenlenen kahvaltı programında buluşan ERGAB üyeleri 2017 yılının değerlendirmesini yaparken, 2018 yılında yürütülecek faaliyetlerini de masaya yatırdı.

Gazeteciler birarada
Programda konuşan Erzincanlı Gazeteciler Birliği Başkanı Sedat Sevim, ERGAB’ın İstanbul’da yazılı ve görsel basında çalışan Erzincanlı gazecilerin birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla kurulduğunu söyledi.

Önemli çalışmalar yaptı
2 yıl önce kurulan birliğin önemli çalışmalara imza attığını ifaden eden Başkan Sevim, “toplantıyı düzenlememizdeki amacımız 2017 yılının değerlendirmesin yapmak ve 2018 yılında yürüteceğimiz çalışmların takvimini belirlemek” dedi. ERGAB Başkanı Sedat Sevim, kendilerini ağırlayan Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Coşkun’a da teşekkür etti.
Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral da yaptığı konuşmasında, ERGAB’ın Erzincanlılar arasında bir köprü oluşturduğunu ve bunda da çok başarılı olduğunu söyledi.

Basın çok önemli
Toplantıya katılan Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan’da konuşmasında, ERGAB üyeleriyle birlikte olmaktan duyduğu menmuniyetini dile getirerek, basının önemine dikkat çekti. Başkan Aslan, Toplumun en önemli haber alma kaynağı olan gazetecilerin özverili bir görev yaptıklarını belirtti.

Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Coşkun toplantıda yaptığı konuşmasında, ERGAB üyelerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Toplantıya, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Aşağıumutlu Köyü Dernek Başakanı Mehmet Cevandır, Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Coşkun, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve ERGAB yönetimi ve üyeleri katıldı.