17. 10. 2019

Bakan Eroğlu Erzincan Valiliğini ziyaret etti

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan Valiliğini ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Ali Arslantaş’tan brifing aldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Erzincan Valiliğini ziyaret etti  Ziyarette Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Eroğlu, ardından Valilik makamında Erzincan Valisi Ali Arslantaş’tan brifing aldı. Ziyaretin ardında açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu konuşmasında şehit er Adem Akpınar’a, Allah’tan rahmet dileyerek, şehitlerin baş tacı olduğunu ve şehit ailelerinin 80 milyonun ailesi durumunda olduğunu kaydetti. Bakan Eroğlu, "Valilik ziyaretimizde projeler hakkına bir çalışma yaptık. Burada hasretle beklenen Vasgirt Deresi var. Vasgirt Deresinin muhteşem bir şekilde yapılabilmesi için gayret gösteriyoruz. Projeler üzerinde incelemeler yaptık. Bunun dışlında Dumanlı Tabiat Parkı ile alakalı muhteşem bir proje hazırladık” dedi.

Muhteşem bir şehir
Bakan Veysel Eroğlu, “Turna Çayırı Barajı Erzincan'ın içme suyu ihtiyacını da karşılayacak. Ballı Barajı projesini de önümüzdeki yıl yatırım programı içerisine koyacağız inşallah. Bu baraj sayesinde Erzincan ovasının bir kısmını cazibe ile sulayacak. Akbulut Sulama Birliği’nden sıkıntılar vardı. Onu fesh ettik. Biz her türlü desteği vereceğiz. 7 tane baraj var. Onların biranönce bitirilmesi talimatını verdik. Erzincan muhteşem bir şehir haline geldi. Yıldızı parlak. Ben Valimizin Özel İdare marifetiyle yaptığı çalışmaları gördüm. Hakikaten gurur duydum" diye konuştu. Bakan Eroğlu, konuşmasının ardından Terzi Baba Türbesini ziyaret ederek dua etti.