21. 05. 2019

Refahiyeliler istişare toplantısında buluştu

e-Posta Yazdır PDF

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği düzenlediği istişare toplantısında, ilçenin sorunları masaya yatırıldı.

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği, İlçe Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, Belediye Başkanı Cevdet Çınar ve köy dernek başkanlarının katıldığı istişare toplantısı organize etti.

Dernek merkezinde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Feridun Süngü, yaptıkları çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Dernek merkezinin tapu sorunu çözdüklerini dile getiren Başkan Süngü, Refahiye Hizmet Gönülleri Derneği ve Öz Refahiye Derneği’nin, Refahiye Derneği ile birleştiğini de söyledi.

Refahiyelilerin tek çatı altında birleştiğine dikkat çeken Başkan Ferudun Süngü, bunun da büyük bir güç oluşturduğunu ifade etti.

Refahiye Futbol Turnuvası’nın Mart ayında start alacağını söyleyen Başkan Süngü, “turnuvada 24 köy takımının turnuvada mücadele edecek” dedi.

Toplantıya katılan EKEV Başkanı Sadık Ağca ve Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin’de yaptıkları konuşmalarında, dernek yönetimini çalışmalardan dolayı tebrik ederek, Refahiyelilerin birlik ve beraberliğinin gurur verici olduğu söylediler.

Refahiye Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir ve Belediye Başkanı Cevdet Çınar da, toplantıda yaptıkları konuşmalarında ilçede yürütülen çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi.
Toplantıya telekonferans sistemi ile katılan Başbakan Binali Yıldırım ise yaptığı konuşmasında, Refahiye Derneği’nin kendisi için özel bir öneme sahip olduğuna dikkat çekti.

Geçmişte derneğin başkanlığını yaptığını söyleyen Başbakan Yıldırım, “Refahiye Derneğini köy dernekleri ile birlikte 27 yıldır, Refahiye’nin İstanbul’daki sesi oluyor. Refahiyelilerin birlik ve beraberliği Türkiye’ye örnek olmakta. Derneğimizin yeni seçilen yönetimine de başarılar diliyorum” dedi.  

Erzincan Milletvekili Serkan Bayram’da konuşmasında, Erzincan’da ve Refahiye’de yürütülen çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi. Erzincan’da ulaşılamayan köy kalmayacağına dikkat çeken Bayram, köylerin tüm sorunlarının bir bir çözüldüğünü söyledi.

Toplantıda yapılan konuşmaların ardından köy dernek başkanları ilçe yöneticileri ile biraraya gelerek görüş alış verişinde bulundular.

İstişare toplantısına, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Refahiye Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, Refahiye Belediye Başkanı Cevdet Çınar, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, AK Parti Refahiye İlçe Başkanı Tacettin Çiftçioğlu, Tuzla Erzincanlılar Dernek Başkanı Sedat Kinsiz, Erzincanlı Gazeteciler Birliği Başkanı Sedat Sevim ve köy dernek başkanları ile yöneticileri katıldı.