Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Ramazan Ayı’nda ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere ‘Kumanya’ kampanyası başlattı.

Ramazan ayı için “Haydi Refahiye Ramazan Birlikte Güzel” sloganıyla kampanya başlatan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği, ilçedeki 121 köydeki ihtiyaç sahibine kumanya ulaştırmayı hedefliyor.


Konu ile ilgili gazetemize açıklamalar da bulunan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Eyüp Süngü, toplanan kumanyaların köylerde yaşayan ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını söyledi.


Destek olmaya devam edeceğiz
Başkan Süngü, “Koronavirüs (Kovid19) salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Salgın nedeniyle geçim sıkıntısı çeken veya yardıma muhtaç hemşehrilerimize Ramazan Ayı’nda destek olmak amacıyla bu kampanyayı başlattık. Bizler üzerimize düşen görev ve sorumluluğu yerine getirerek Ramazan ayında hemşehrilerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.


Bu Ramazanda çalışmalarını büyük ölçüde Refahiye ve köylerine odaklayacaklarını belirten Başkan Eyüp Süngü, “Haydi Refahiye Ramazan Birlikte Güzel” sloganı ile başlattıkları kampanya kapsamında toplanan kumanyaların Refahiye’nin 121 köyüne dağıtılacağına dikkat çekti.


Çorbada sizin de tuzunuz olsun
Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Eyüp Süngü, “Ramazan ayı yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik ayıdır. Hemşihrilerimizden yardımlarını bu sene Refahiye ve köylerindeki ihtiyaç sahibi ailelerimize yapmalarını talep ediyoruz. Kampanyamızda bir adet kumanya kolisi 100 TL değerinde olup ve içerisinde 15 çeşit gıda maddesi bulunmaktadır. Çorbada benimde tuzum olsun diyen ve kumanya kampanyamıza destek olmak isteyen hemşehrilerimiz, 0532 231 48 72 numaralı telefondan irtibata geçebilirler” dedi.