17. 10. 2019

Sezon finali Çayırlı Derneği ile yapıldı

e-Posta Yazdır PDF

“24 Erzincan Kültür ve Sanat Günleri” yaz mevsimine girilmesi dolayısıyla sona erdi. İlçelerin ağırlanmalarına Eylül ayından itibaren devam edilecek.

ERZİNCAN Kültür Eğitim Vakfı, (EKEV) her ay bir ilçe derneği ile birlikte organize ettiği, "24 Erzincan Kültür ve Sanat Günleri" programında Çayırlı Derneği ile sezon finali yaptı. Erzincan Kültür Merkezi’nde, EKEV ve Çayırlı İlçesi Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin birlikte düzenlediği "24 Erzincan Kültür ve Sanat Günleri" programına  Çayırlılılar yoğun ilgi gösterdi.

Programa yoğun ilgi
Programın açılış konuşmasını yapan EKEV Başkanı Sadık Ağca, her ay bir ilçe derneği ile birlikte düzenledikleri gecelere ilginin yoğun olmasından mutluluk duyduklarını dile getirdi. Başkan Ağca, “hemşehrilerimizle bir araya gelerek, sılayı gurbette yaşatıyor ve kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmayı hedefliyoruz. Sezon finalini Çayırlı Derneği ile birlikte yapıyoruz. Eylül ayında tekrar ilçelerimizi ağırlamaya devam edeceğiz” dedi.

İlçelerimizi tanıtıyor
Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi de, tüm şehitlere rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, “24 Erzincan Kültür ve Sanat Günleri programına konuk olmaktan mutluluk duyduk. Bu programlar ilçelerimizin kültürlerinin tanıtılmasına da önemli katkılar sunmaktadır. Çayırlı derneği olarak, gurbette birlik beraberlik içerisinde  geleneklerimizi ve kültürümüzü yaşatma gayreti içerisindeyiz" dedi.
ERSİAD Başkanı Sezgin de, Çayırlılılar ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, organizasyonu düzenleyen EKEV ve Çayırlı Derneğine teşekkür etti.

Sanatçılar coşturdu
Davetlilere çeşitli ikramlarında sunulduğu gecede, Türk Halk Müziği sanatçıları Aynur Güneş, Öznur Sulari, Berrin Sulari, Sinan Özbey ve Fehmi Güneş konser verdi.

Büyük ilgi gördü
Programa, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, AK Parti Şişli İlçe Başkanı Fuat Günday, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, Maltepe Erzincanlılar Dernek Başkanı Recep Kaçan ve çok sayıda davetli katıldı.