15. 11. 2019

Kemaliyeliler piknikte buluştu

e-Posta Yazdır PDF

KEMALİYE Folklor Turizm Gençlik ve Spor Derneği (KEFTUD) Kemerburğaz Ormanları’nda düzenlediği piknik gezisinde Kemaliyeliyeleri buluşturdu.

KEMALİYE Folklor Turizm Gençlik ve Spor Derneği, geleneksel piknik gezisini bu sene de devam ettirdi. Kemerburgaz Ormanları Güngören Belediyesi piknik alanında organize edilen geziye Kemaliyeliler büyük ilgi gösterdi.

Gezinin açılış konuşmasını yapan Kemaliye Folklor Turizm Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Murat Akoğlu, Kemaliyelileri buluşturmanın mutluluğunu yaşadıkların belirterek, dernek çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi.

KEFTUD'un bir aile ocağı ve kültür okulu olduğuna dikkat çeken Başkan Akoğlu, "1966 yılında kurulan derneğimiz, Kemaliye'nin folklorünü ve kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için çalışmaktadır. Biz bu faaliyetlerimizi daha ileriye taşıyarak, yöremiz için neler yapabileceğimizin planlarını yapıyoruz. İstanbul'daki Hemşerilerimizin Derneğimize daha duyarlı olmasını ve sahiplenmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

Piknik gezisinde yapılan konuşmaların ardından çeşitli yarışmalar düzenlendi. Kemaliye korusunun söylediği türkülerle eğlenen davetliler, Cengiz Yurtseven’in verdiği konserde bol bol halay çektiler.

Piknik Gezisine, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Başkan Vekili Şener Kara ve çok sayıda davetli katıldı.