21. 02. 2020

ERGAB üyeleri istişare toplantısında buluştu

Yazdır

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Mart Ayı İstişare Toplantısını, TBMM Müşaviri Hüsamettin Şanal’ın ev sahipliğinde yaptı.

İstanbul Üsküdar’da biraraya gelen ERGAB Üyeleri, çalışmalarını değerlendirerek fikir alışverişinde bulundular.

Toplantının açılışını yapan ERGAB Genel Sekreteri Ercan Babacan, birliğin gerçekleştirdiği faaliyetler ve önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar hakkında üyelere bilgiler verdi.

Toplantıda konuşan ERGAB Başkanı Sedat Sevim, her ay bir işadamının ev sahipliğinde düzenledikleri toplantılarda bir araya geldiklerini belirterek, "ERGAB üyelerini ağırlayan TBMM Müşaviri Hüsamettin Şana’a teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Sevim, "İstanbul'da gazetecilik yapan Erzincanlıları bir çatı altında toplayan ERGAB, kısa zamanda önemli bir yol kat etti. Yazılı ve görsel basında çalışan çok sayıda hemşehrimizi ERGAB çatısı altında buluşturduk. Her ay düzenlediğimiz bu toplantıların birlik beraberliğimize önemli katkılar sunduğuna inanıyorum" dedi.

Toplantıya ev sahipliği yapan TBMM Müşaviri Hüsamettin Şanal’da konuşmasında ERGAB üyelerin ağırlamaktan dolayı duyduğu mutluluğunu dile getirdi.
Birliğin kısa zamanda önemli bir kurum haline geldiğine dikkat çeken Şanal, "sağlanan birliktelik gurur verici. Gazetecilerin bir çatı altında toplanmasını sağlayan ERGAB, emin adımlarla büyümeye devam edecektir. Birliğin Erzincan için önemli çalışmalara imza atarak, ilimizin tanıtılmasında da önemli katkıları olacaktır” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, toplantıya ev sahipliği yapan TBMM Müşaviri Hüsamettin Şanal’a Kemah konulu bir tablo hediye etti.