07. 12. 2019

Yıldırım'dan Mutlusan'a ziyaret

Yazdır

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım, Erzincanlı İşadamı Mustafa Kaçmaz'ın sahibi olduğu Mutlusan Elektrik A.Ş,’nin İkitelli'de bulunan fabrikasını ziyaret etti.

Binali Yıldırım seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Mutlusan Elektrik’te çalışanlarla birlikte öğlen yemeği yedi.

Programda konuşan Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, 1983 yılında kardeşleriyle birlikte sıfır sermaye  kurduklarını  Mutlusan’ın, bugün 85 ülkeye ihracat firmaya dönüştüğünü söyledi.

40 bin metrekare kapalı alanda 600 çalışanı ile Türkiye ve dünya için ürettiklerini belirten Kaçmaz,2010 yılında çalışan sayısını 2 bine çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.  

“Binali Yıldırım'ın bakanlık, başbakanlık ve meclis başkanlığı yaparak Türkiye’ye borcunun ödeğini ifade eden Mustafa Kaçmaz, “Şimdi İstanbul'a olan borcunuzu da İstanbul Belediye Başkanı olarak ödeyeceksiniz. Erzincanlıyız bununla gurur duyuyoruz ama doyduğumuz, yaşadığımız, bize bir çok şey katan İstanbul'a bizimde borcumuz var. Çıkmış olduğunuz bu onurlu yolculukta inancımız tamdır" dedi.

Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, konuşmasını üretimini yaptıkları elektrik anahtarını göstererek, "Başkanım anahtar bizden, aydınlatması sizden olsun" diye bitirdi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, Mustafa Kaçmaz'ın 40 yıllık dostu ve arkadaşı olduğunu belirterek, "Mustafa bey hemşehrim 40 yıllık dostum. Onun bir özelliği var. Sürekli çalışır, sürekli üretir, sürekli insanlara iş aş temin eder. Hayatını buna adamıştır. O bizim çok güzel bir hemşehrimizdir. Hayır hasenat işinden de hiç geri kalmaz. Yıllardır EKEV'e destekleriyle bir çok gencimizin üniversitede eğitimini tamamlamasına yardımcı olmuştur. Değerli Mutlusan çalışanları, sizler ülkemizin üreten gücüsünüz. Siz İstanbul ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyorsunuz. Allah sizlerden ve Mustafa Kaçmaz'dan razı olsun" dedi.

İstanbul'un Türkiye ekonomisine büyük katkı sunduğunu ifade eden Yıldırım, "İstanbul, hapşırsa, Türkiye nezle olur. O yüzden İstanbul'un güçlü olması lazım. İstanbul'un belediye başkanlığı, sadece kentin çöpünü toplamak değil, nikah kıymak, cenazeleri kaldırmak, yol yapmak, köprü inşa etmek değil. O yüzden Türkiye'yi sırtında taşıyacak şekilde daha fazla üreten, daha fazla iş, aş kapısı açan bir şehir haline gelmesi lazım. İstanbul'un geleceğini böyle görüyoruz. Bunu, elbette ki, ilk önce İstanbulluların kararıyla yapacağız. Pazar günü sandığa gireceğiz ve seçim yapacağız. Yaptığımız seçim, İstanbul'un seçimidir" dedi.

AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım'a konuşmasının sonunda, Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, Başkan Vekili Hıdır kaçmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Kaçmaz ve Gündüz Kaçmaz tarafından, üzerinde Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım'ın fotoğraflarının bulunduğu elektrik anahtarı hediye takdim edildi.