29. 03. 2020

Erzincanlılara güveniyorum

e-Posta Yazdır PDF

İstanbul’da düzenlenen programda Erzincanlılarla biraraya gelen Binali Yıldırım, “Ben hemşehrilerime güveniyorum. Her zaman güç verdiniz ve yanımda durdunuz” dedi.

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) ile Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) tarafından organize edilen programına katılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, hemşehrileriyle bir araya geldi. Erzincan Kültür Eğitim Vakfı ve Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Yeşilköy Wow Otelde düzenlediği ve Erzincanlılar yoğun ilgi gösterdi.

Canla başla çalışacagız
Programda konuşan EKEV Başkanı Sadık Ağca ve ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, programına yoğun ilgi gösteren katılımcılara teşekkür ederek, bulunduğu her makamda hemşehrilerinin yanında olan Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım için tüm Erzincanlıların canla başla çalışacağını ifade ettiler.

Bu şehre borcum var

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, hemşehrileriyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. “Ben de bir çoğunuz gibi Erzincan'da doğdum, 11 yaşında İstanbul'a geldim ve bu şehir bana çok şey kattı. İstanbul beni Milletvekili, Bakan, Başbakan ve Meclis Başkanı yaptı. Şimdi tek arzum ve tek görevim bu mübarek şehre hizmet etmektir. Bunu da sizin vereceğiniz güçlü destekle başaracağız” dedi. Binali Yıldırım, “Erzincan'ın gür sesini duyuracak mısınız? Kardeşinize, Anadolu'nun bu evladına sahip çıkacak mısınız? 23'ünde bunlara hak ettikleri cevabı Erzincan verecek mi? Ben hemşehrilerime güveniyorum. Her zaman güç verdiniz ve yanımda durdunuz. Hiçbir zaman mikro milliyetçilik yapmadım, vatan toprağının her köşesinde yaşayan 82 milyon vatan evladının hepsine hizmet veriyoruz. Anadolu'nun her köşesine imzamızı attık” şeklinde konuştu.

Programa, İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın yanısıra, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan il, ilçe ve beldelerin sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile 4 bine yakın Erzincanlı katıldı.