20. 02. 2020

EKEV akademik ödülleri dağıtıldı

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Akademik Bilim ve Sanat ödülleri Erzincan’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

ERZİNCAN Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) tarafından geleneksel hale getirilen Akademik Bilim ve Sanat Ödülleri töreni Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı.

Törenin de konuşan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca da yaptığı konuşmada, Akademik Bilim ve Sanat Ödülleri Törenini geleneksel hale getirdiklerini ifade etti. Vakfın çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler de veren Başkan Ağca, EKEV’in eğitimin yanında bir çok kültürel ve sosyal etkinliğe de imza attığını ifade etti. Başkan Sadık Ağca, vakfın eğitim alanındaki desteklerinin devam edeceğini belirterek, ödül alan akademisyenleri tebrik etti.

EKEV’e teşekkür ettiler
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ise konuşmasında, Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı’na (EKEV) Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ne sundukları katkılardan ötürü teşekkürlerini ileterek, ödül alan tüm akademisyenleri kutladı.

Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ise yaptığı konuşmada ödül alan tüm akademisyenleri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Ödüller sahiplerini buldu
Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise yaptığı konuşmada, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Vali Arslantaş, Akademik gelişimini bir üst noktaya taşıyarak yaptıkları bilimsel yayınlar ile ödül alan bilim adamlarımızı tebrik ediyorum. Akademik teşvikleri üstlenen Erzincan Kültür Eğitim Vakfı yöneticilerine ve değerli işadamlarımıza şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından üniversite öğrencileri tarafından müzik dinletisi katılımcılara sunuldu. Daha sonra ise akademik bilim, sanat ve spor dallarında başarılı çalışmalara imza atan akademisyenler ödüllendirildi.