Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Kemah’ta yaptırılan ve Şehit Jandarma Komando Er Engin İnce’nin adının verildiği çeşmenin açılışını yaptı.

Bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak için Kemah’a gini Milletvekili Süleyman Karaman, ilçe de Kerer Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından 11 Haziran 1995 günü Tunceli Gözen köyü Ahpanoz vadisinde operasyon dönüşü teröristler tarafından kurulan hain pusuda şehit düşen Jandarma Komando Er Engin İnce'nin adına yaptırılan çeşmenin açılışını yaptı.

 

Açılış töreninde konuşan Milletvekili Karaman, “Kererli kardeşlerim derneğiyle, muhtarıyla, halkıyla birleşmiş ve şehidimiz Engin İnce için çeşme yaptırmışlar. Dernek Başkanı Fatih Ersoy, muhtarımız Bayram Karakaya ve bu duyarlılığı gösteren tüm Kererli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Şehit evladımız Engin İnce ve bütün şehitlerimize Allah tan rahmet diliyor, minnetle hepsinin önünde eğiliyorum” dedi.

 

Açılış sonrasında Kemah Belediyesi ve Kemah Kaymakamlığını da ziyaret eden Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Kemahlılara çeşitli müjde verdi. Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan ve Kaymakam İsmail Demir’den ilçede ki çalışmalar hakkında bilgi alan Karaman, ilçede yeni talep edilen konutlar ile ilgili olarak en kısa sürede müjdesini vereceklerini söyledi. Süleyman Karaman, Kemah’ın 2021 yılında doğalgaz kavuşacağını da belirtti.