Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde geri sayım başlarken partiler de ilçe belediye başkan adaylarını açıklamaya başladı.


MHP ve CHP ilçe adaylarını açıklarken, Ak Parti ise henüz ilçe adaylarını açıklamadı.

Öte yandan MHP, Kemah ve Refahiye belediye başkanlarını açıklamazken, CHP’nin ise Kemah, Kemaliye ve İliç adayları henüz belli değil.

Ak Parti’nin ise ilçe belediye başkan adaylarını 17 Ocak tarihine kadar açıklayacağı belirtiliyor.
MHP, Erzincan Belediye Başkan adaylığına Av. Hamdi Karakaya’yı gösterirdi. MHP, Çayırlı’da Nihat Alptekin’ı, İliç’te Muhlis Doğan’ı, Kemaliye’de Ethem Kılıç’ı, Otlukbeli’nde Ali Şimşek’ı, Tercan’da mevcut Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz’ı, Üzümlü’de ise İhsan Güler’ı aday gösterdi.

MHP’nin belde adayları ise, Akyazı Yasin Beydilli, Demirkent Akın Yalçın, Kavakyolu Hüsamettin Mayda, Yanlızbağ Hüseyin Meral, Mercan Bayram Bilici, Çadırkaya Sait Durgun,  Kargın Yusuf Sürmen oldu.
CHP Erzincan Belediye Başkan Adayı olarak Metin Çanakçıyı gösterdi. CHP’nin ilçe belediye başkan adayları olarak ise, Çayırlı Tuncay Aksünger, Otlukbeli Yaşar Çetiner, Refahiye Ahmet Yumak, Tercan Mehmet Ali Aydın ve Üzümlü Gökhan Canbaba.

CHP’nin belde belediye başkan adayıklarına ise,  Çukurkuyu’da Aydın Kurt’u,  Demirkent’te Bülent Mumcu’yu, Kavakyolu’da Binali Yiğitoğlu’nu, Yaylabaşı’nda Tahir Çoban’ı, Kargın’da Uğur Karataş’ı, Mercan’da Kemal Okumuş’u gösterdi.