Kemah ilçesi Acemoğlu mevkiinde PKK terör örgütü mensuplarınca öldürülen Makbule Vural’ın cenazesi İliç’te toprağa verildi.

Erzincan'da Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının durduramadıkları otomobile ateş açması sonucu hayatını kaybeden evli ve 5 çocuk ile 7 torun sahibi Makbule Vural, İliç İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

27 Ağustos günü Erzincan -Kemah karayolunun 40'ıncı kilometresinde Acemoğlu Köprüsü mevkiinde bir grup Bölücü terör örgütü mensubu, Kemah yönünden gelen Ali Rıza Vural yönetimindeki otomobil, teröristleri görünce, gaza basarak bölgeden hızla kaçmaya çalıştı. Teröristler, otomobili kurşun yağmuruna tuttu. Kurşunlara hedef olan Ali Rıza Vural'ın yengesi Makbule Vural öldü. Makbule Vural'ın cenazesi yapılan otopsi ardından Erzincan’ın İliç İlçesi'ne getirildi. Yusuf Ziya Demir Camii'nde düzenlenen cenaze törenine, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, AK Parti Erzincan Milletvekili Talha Erol Durmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Orhan Tonğ, Makbule Vural'ın eşi Hurşit Vural, çocukları ve ilçe sakinleri katıldı.

Törende konuşma yapan Milletvekili Talha Erol Durmaz, terör olayını kınadı. Durmaz, "Allah nasip ederse onların son ferdi mezara girinceye kadar kahraman ordumuz ve güvenlik güçlerimiz onlarla sonuna kadar mücadele edecek " dedi.

Vali Süleyman Kahraman ise konuşmasında, Şehit olan Makbule annemizin kanı yerde kalmadı diyerek; “Cümlelerin yetersiz kaldığı, kelimelerin boğazımıza düğümlendiği bir andayız. Sözlerimin başında, başta Makbule Vural olmak üzere terör saldırıları sonucunda şehit olan masum vatandaşlarımızı aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise minnetle anıyorum.

Konuşmaların ardından İl Müftü Vekili Dr. Mehmet Reşat Şavlı tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrası Makbule Vural'ın cenazesi Türk bayrakları ile Kaymakamlık binasına kadar taşındı. Vural'ın cenazesi Küçük Armutlu Köyü'nde dua ve gözyaşları arasında toprağa verildi.