19. 01. 2019

Geleceğin PTT’cileri yetişiyor

e-Posta Yazdır PDF

Refahiye MYO Posta Hizmetleri Bölümü öğrencileri okulda aldıkları teorik eğitimleri Erzincan PTT’de uygulamalı olarak görüyor.

Refahiye Meslek Yüksek Okulu Posta Hizmetleri Bölümü öğrencileri, Erzincan PTT merkez binasında posta dağıtım hizmetlerinin verildiği tüm üniteleri teker teker gezerek, görevli postacı ve yöneticilerden bilgi aldılar.

Küçük pratikler yaparak tecrübe kazanan öğrenciler, bilgilendirme dersi aldılar. Kurulma aşamasında olan PTT Eğitim Merkezi sorumlusu Veysel Sürücü ve PTT’de görev yapan personel ziyaret sırasında öğrencilere iş konusunda bilgi verdiler.

Öğrencilerin neşeli tavırları ve okudukları bölüme olan alakalı hareketleri gözlerden kaçmadı. Refahiye Meslek Yüksek Okulu’nun genç öğrencileriyle yakından ilgilenen Erzincan PTT Baş Müdürü Metin Ağdaş, ileride PTT kurumunda görev alacak olan gençlerin Erzincan PTT Kurumu’nu tanımalarının kendilerini memnun ettiğini belirterek; Posta Hizmetleri Bölümünün ilk mezunları olacak olan bu arkadaşlarımızın bundan sonra da bu tip ziyaretlerle bizleri ve kurumumuzu tanımaları ve tatbiki olarak yapacakları işi öğrenmeleri açısından önemli. Bizler bu tür ziyaretlerden mutluluk duyacağımızı söyleyebilirim” dedi.

Öğrenciler ise yapılan ziyaretlerden mutlu ayrıldıklarını ve bu ziyaretlerin tekrarını istediklerini söylediler.