Erzincan’da Bu yıl 18. düzenlenen Uluslararası Esence Yedigöller Dağcılık  Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivale, 20 liden çok sayıda dağcı katıldı.

Erzincan’da 3 bin metre yükseklikte ki Esence Yedigöller’de düzenlenen 18. Uluslararası Esence Yedigöller Dağcılık Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Çayırlı’da düzenlenen 18. Uluslararası Esence Yedi Göller Dağcılık Festivali birbirinden farklı etkinliklerle yapıldı.

Yüzlerce dağcı katıldı
Erzincan Valiliği, Çayırlı Kaymakamlığı, Belediyesi ve Türkiye Dağcılık Federasyonu ile Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübü (EDKİK) tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Esence Şenlikleri’ne 20 ilden çok sayıda dağcı ve yüzlerce vatandaş katıldı. Etkinlikte 3 bin 549 metre yükseklikteki Esence Zirvesi’ne tırmanan dağcılar dönüşte de doğal güzelliklere sahip Yedigöller’i gezme fırsatı buldular. Dağcılar ile çok sayıda vatandaşın katıldığı Esence Şenlikleri’nin gece bölümünde ise dev sahnede bir çok sanatçı konserde verdi.

Etkinlik sayısı arttı
Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübü Başkanı Yılmaz Ünal, “geçmiş yıllarda dağcılık sporu adına etkinlikler az sayıdayken şimdilerde uluslararası etkinlikler düzenlediklerini hatırlatarak; "Türkiye’nin en yüksek rakımlı dağcılık şenliğinden bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.