Türkiye şampiyonluğunu 2 kez kazanan ve maddi sıkıntılar nedeniyle yükselme maçlarına gidemeyen 2 sporcusu milli takım kampına çağrıldı.

2007–2008 ve 2008–2009 sezonunda 1. ligde mücadele eden ve bu 2 yıl içerisinde Türkiye Şampiyonluğunu elde eden Milli Eğitim Spor Hentbol takımı maddi sıkıntılar içerisinde bulunduğu için Süper lige yükselme maçlarına katılamamıştı.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen takımda oynayan 2 sporcu milli takım forması giyme heyecanı yaşıyor. Alt yapıda yer alan Ali Evren Öner ve Doğan Demir 94–95 ve 95–96 doğumlular kategorisinde Olimpiyat milli takım kampına çağrıldılar. Daha önce de milli takım kampına seçmeler için katılan Doğan Demir Erzincan Milli Eğitim Spor'da Ali Evren Öner Beşiktaş alt yapısı olan İstanbul Bahçeşehir Kolejinde spor hayatlarına devam ediyor. Her iki sporcu da Erzincan Milli Eğitim Spor Hentbol Takımı’nın alt yapısından yetişen onlarca sporcudan sadece ikisi.

Erzincan Hentbol İl Temsilcisi ve Milli Eğitim Spor 1. Lig Hentbol Takımı Antrenörü Taner Öner, “Erzincan Spor’un küme düştüğünde biz Türkiye 1. Ligi 5. grupta şampiyon olup play-off maçları oynayacaktık. O müsabakalara gidemedik diye çok üzülmüştük çünkü ikinci kez üst üste play-off oynayacaktık. Süper Lig Takımı olduğumuzda hem Erzincanlı gençlerin önü açılacak, hentbolda adımızı ve Erzincan'ımızın adını tüm dünya ya tanıtacaktık. Hiç bir yerden destek bulamadığımız için kulübümüz kapanıyor, verilen bütün emekler boşa gidiyor. Tamam, Doğan ve Evren Milli takıma gidiyor. Geride kalan onlarca yetenekli arkadaşlarımızı kim destekleyecek ve onlara kim sahip çıkacak? Maddi imkansızlıklardan dolayı Gençlik Spor İl Müdürlüğü İl Karmalarına Erzincan ı gönderemedi. Sadece spor futbol mu diyeceğim ama Erzincan’ın futboldaki durumu da belli. Acaba yükü daha az diye ferdi spor mu yapsak diye düşünüyoruz. Sadece şunu söylemek istiyorum; Erzincan da spor yapmak, sporcu olmak, destek bulmak çok zor. Göstermelik kulüp kurmak, yardım ediyormuş gibi yapmak, başarılı işlerin karşısına rakip çıkarmak çok kolay. Umarım bu spora bakış açısı değişir çünkü olan Erzincanlı gençlere, Erzincanlı hocalara ve Erzincan’a oluyor. Bu şehir ile ilgili karar verenler hep değişiyor. Ama biz burada yaşamaya devam ediyoruz” dedi.