31. 03. 2020

Anadolum Organik hizmete açıldı

Yazdır

Kemah Karadağ Köyü'nde kurulan Anadolum Organik Süt Ürünleri Tesisi'nin açılışı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapıldı.

Kemahlı 4 işadamının girişimleri ile kurulan Anadolum Organik Süt Ürünleri Tesisi, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'da katıldığı törenle hizmete açıldı.

Açılış töreninde konuşan 'Anadolum Organik Süt Ürünleri' ortaklarından Haluk Taşkın, tesisin dünyadaki çiğ süt üretimiyle ilgili en son teknikleri kullanarak üretim yapıldığını söyledi.

Taşkın, "Tesis 150 baş kapasiteli 1200 metrekare kapalı sağmal ahır, 500 metrekare sağım ünitesi, 1000 metrekare yem depoları, 250 metrekare lojman ve idari binalar olmak üzere toplam 3 bin metrekare kapalı alan ve 25 bin metrekare arazi üzerine kurulmuştur" dedi

Haluk Taşkın, "yatırımın planlanma aşamasında kendilerine cesaret veren Gümüşhane'nin Kelkit İlçesi'ndeki 'Doğan Organik Süt Sığırcılığı İşletmesi' Müdürü İlhan Başaran'a da teşekkür ederek, "Kendisi bizim buraya gelmemize büyük katkı sağlamıştır" diye konuştu.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise yaptığı konuşmasında, yatırımdan dolayı tesis sahiplerine teşekkür ederek, 'Hayırlı olsun' dileklerinde bulundu.

Bakan Binali Yıldırım, Kelkit'te 'Doğan Organik Tesisleri'ni de ziyaret edip çalışmaları gördüğünü anlatırken, "Doğan Organik, Kelkit'te, Karadağ'da Anadolu Organik bir araya gelince pazarlama sorununu da böylece halletmiş oluyorsunuz. İnşallah bu tesisi kısa sürede daha da büyüteceksiniz. Daha büyük hizmetlere, daha büyük istihdamı burada Karadağ'da, Kemah'ta hemşehrilerimize sağlayacaksınız" dedi.

Konuşmaların ardından 1.5 milyon TL'ye mal olan, Hoştayn cinsi 76 süt ineği bulunan tesisin açılışını Bakan Yıldırım, tesis ortakları ve beraberindekilerle, dualar eşliğinde yaptı. Bakan Yıldırım tesiste incelemelerde de bulundu.

Açılışa, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yanı sıra Vali Abdulkadir Demir, Erzincan Belediye Başkanı AK Partili Yüksel Çakır, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, AK Parti İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, İl Müftüsü Burhan İşliyen, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin ve davetliler katıldı.