Erzincan Belediyesi'nin organize ettği sünnet şöleni kapsamında, merkez, köy ve beldelerde ikamet eden 200 çocuk sünnet ettirildi. Sünnet Şöleni bir hafta sürecek.

Belediye sarayında yapılan sünnet şöleninde 200 çocuk erkekliğe ilk adımlarını attı. Sünnet olan çocuklar anne ve babalarına sarılarak gözyaşlarına hakim olamazken bazıları da sünnet masasında sağlık ekiplerine zor anlar yaşattı.
Sünnet olan çocukları ziyaret eden Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, çocukları ve ailelerine geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Bu yıl gerçekleştirilecek olan sünnet şöleninin 7 gün 7 gece süreceğini ifade eden Belediye Başkanı Yüksel Çakır, "Kardeşlerimizin operasyonları bugün gerçekleşti. Önümüzdeki haftaya kadar iyileşecekler. Kendileri ve aileleri için düzenlemiş olduğumuz şenlikte bizlerle beraber buraya davet ettiğimiz sanatçıları izleyecekler ve gönüllerince eğlenecekler. Bugün itibariyle 200 kardeşimizi sünnet edeceğiz ve bu kardeşlerimizin bir kısmı köylerden bir kısmı beldelerde ve bir kısmı da merkezden kayıtlarını yaptırdılar. Randevulu sistemler işlem gerçekleştirilecek. Aileleri bekletmemek ve izdihama neden vermemek için sistemi bu şekilde oluşturduk" diye konuştu.