Erzincan Belediyesi kentte yaşana park sorununu çözmek için yeni bir uygulama başlatı. Uygulamada ana caddelere park eden araç sahiplerinden ücret alınacak.

Erzincan Belediyesi tarafından başlatılan yeni uygulama kapsamında ana caddeler üzerine park yapmak isteyen sürücüler ücret ödeyecek.

Ücret karşılığı izin verilecek
Ana caddeler üzerine yapılan parklar nedeniyle trafiğin aksaması Erzincan Belediyesi’ni harekete geçirdi. Belediye yeni bir uygulamaya başlatarak hem yaşanan trafik sorununu çözmeyi hem de gelir elde etmeyi hedefliyor. Belediye ana caddeler üzerinde araçların tek sıra park yapmasına 2 saate kadar ücret karşılığı izin verecek. Fevzi Paşa, Halit Paşa, Ordu ve 13 Şubat Caddelerinde belirlenen bölgelerde yol kenarında tek sıra araç parkına izin verilirken, park yapılabilir bölgeler dışında ve 2 saatin üzerinde para cezaları uygulamaya konulacak.

Erzincan en büyük sorunu
Erzincan Belediyesi’nin bu uygulamaya giderken kesinlikle bir kaynak arayışı mantığı ile hareket etmediği, şehir içerisinde büyük bir sorun haline gelen araç parklarının trafiği aksatır boyutlara ulaşması neticesinde bu konuya bir çözüm bulmak maksadı ile böyle bir çalışma başlatıldığı ifade edildi.

En uzun park süresi 2 saat
Erzincan Belediye Meclisinin Eylül ayı toplantısında alınan karar göre araç parkları yaz aylarında 08.00 – 20.00 saatleri arasında uygulanacak kış aylarında ise 08.00– 18.00 saatleri arasında uygulanacak. Ayrıca araç parkları ücret tarifesi ise şöyle: 0-1 saat 1 TL, 0-2 saat 3 TL en uzun park süresi 2 saat olacak.